jagód

Jagody - właściwości prozdrowotne i uprawa

Posiadając piękny, przestronny ogród lub sad z pewnością posiadamy w nim dużą ilość roślin. Chyba każdy ogrodnik ma w swoim królestwie choć jedno drzewko owocowe lub krzew. Jeśli zastanawiamy się jak czytaj więcej »

 

Jagody - właściwości prozdrowotne i uprawa

Posiadając piękny, przestronny ogród lub sad z pewnością posiadamy w nim dużą ilość roślin. Chyba każdy ogrodnik ma w swoim królestwie choć jedno drzewko owocowe lub krzew. Jeśli zastanawiamy się jakie rośliny mogłyby wzbogacić i urozmaicić nasz ogród odpowiedź jest prosta — krzewy jagód. Nie ma bowiem nic smaczniejszego niż jagody, a ich owoce dojrzewające w pełnym słońcu zrywane prosto z krzewu to prawdziwe niebo w gębie.

Jagody — zdrowie zamknięte w małym owocu

Jagody mają wiele prozdrowotnych właściwości. Są bogate w witaminy i minerały, dzięki czemu wspomagają nasz organizm w walce z ich niedoborami. W wielu domach po dziś dzień służą jako naturalne lekarstwo. Chyba każdy z nas pamięta, jak babcia mówiła: „na biegunkę najlepsze jagody!” To może być jeden z pierwszych powodów, dla których posadzimy je w naszym ogrodzie. Sok wyciskany z jagód neutralizuje toksyny, które mogą wywoływać zatrucia. Jagody acai oraz jagody goji redukują poziom złego cholesterolu, oraz wspomagają produkcję tego dobrego. Syrop z jagód pomaga w zwalczaniu infekcji górnych dróg oddechowych. Dzięki związkom zawartym w jagodach chronią one pęcherz przed zapaleniem dróg moczowych. Jagody są bogatym źródłem antyoksydantów, dlatego ich spożywanie przyczynia się do zwalczania wolnych rodników. Natomiast sok z jagody kamczackiej przyspiesza metabolizm i wspomaga nasz układ trawienny.

Jagody rodzaje i charakterystyka.

Jagody acai pochodzą z Ameryki Południowej. Ich wygląd przypomina nam borówkę amerykańską, lecz ta odmiana ma ciemnofioletowy kolor i słodki smak.

Jagody goji pochodzą z Azji. Owoce te są podłużne i mają czerwono-pomarańczowy kolor.

Jagody kamczackie pochodzą z północno-wschodniej Azji. Mają kolor fioletowo-granatowy i wydłużony kształt. Ich skórka wygląda, jakby była pokryta woskiem.

Zarówno jagody goji, jagody acai, jak i jagody kamczackie są źródłem cennych składników odżywczych.

Jagody w ogrodzie

Z powyższych informacji wynika, że jagody są bardzo wszechstronne, jeśli chodzi o działania prozdrowotne. Na tym jednak nie kończą się ich zalety. Krzew jagody sprawi, że nasz ogród nabierze barw i wielu estetycznych wdzięków, zwłaszcza gdy postawimy na odmiany fioletowe bądź pomarańczowe. Naprawdę pięknie będą wyglądały, gdy w tle pojawią się wysokie rośliny w jednakowej kolorystyce.

Jagody Goji oprócz czarowania pięknem swoich owoców urzekają nas małymi i nietuzinkowymi kwiatami. Możemy być pewni, że będą one najpiękniejszą jesienną ozdobą naszego ogrodu.

Jagody kamczackie są odmianą łatwą w uprawie, gdyż nie mają one dużych wymagań co do żyzności gleby. Najwięcej swojej ogrodniczej uwagi musimy przeznaczyć na proces odchwaszczania tych krzewów. Jagoda kamczacka potrzebuje stanowiska słonecznego — o tym również musimy pamiętać.

Jeśli zdecydujemy się na posadzenie w swoim ogrodzie którejkolwiek z odmian to jagody sadzonki najlepiej zakupić u sprawdzonych dostawców. Gdy interesuje nas piękna, zdrowa jagoda sklep Podkarpackie Sady oferuje takie. Najlepsze z nich można zakupić na stronie https://www.podkarpackiesady.pl/22-jagody, gdzie ceny jagód są naprawdę korzystne. Wybierając te owoce, możemy mieć pewność, że nie zabraknie nam ich przez całe lato.

Artykuły powiązane